Przejdź do treści

Roman Fedyshyn

  Roman Fedyshyn

  Roman Stepanovych Fedyshyn to ukraiński przedsiębiorca, właściciel rynku produktów rolnych „Shuvar”, prezes Fundacji Środkowoeuropejskiej Inicjatywy Rynków Hurtowych, przewodniczący Stowarzyszenia Hurtowych Rynków Produktów Rolnych Ukrainy, członek Miasta Lwowa Rada.

  Szef Federacji Piłki Ręcznej Ukrainy w obwodzie lwowskim. Klub GK Halychanka którego prezesem jest Pan Roman Stepanovych Fedyshyn to dziewięciokrotny mistrz Ukrainy, zespół z czołowej szóstki Polskiej Superligi, zalążek ukraińskiej reprezentacji piłki ręcznej, która po raz pierwszy od 14 lat weźmie udział w Mistrzostwach Świata .
  Pan Roman w piłkę ręczną grał od trzeciej klasy szkoły podstawowej, otrzymał zaproszenie do młodzieżowej reprezentacji Ukrainy i do kijowskiej szkoły z internatem sportowym, gdzie uczył się w klasach 9-10. W latach studenckich grał w mistrzowskich drużynach piłki ręcznej SKA (Odesa) i MKA (Lwów).

  Urodzony 18 czerwca 1969 we Lwowie. W 1993 roku ukończył Lwowski Instytut Handlowo-Ekonomiczny, w 2010 roku – studia MBA na Akademii Kijowsko-Mohylańskiej.
  W 1993 roku założył przedsiębiorstwo „Shuvar” Obecnie jest to największy hurtowy rynek produktów rolnych na zachodniej Ukrainie, o powierzchni ponad 20 hektarów, będący członkiem Światowej Organizacji Rynków Hurtowych.

  Pan Roman został również Odznaczony Orderem Zasługi III stopnia – za znaczący wkład osobisty w rozwój państwowości ukraińskiej, owocną działalność publiczną, wieloletnią sumienną pracę oraz z okazji 30. rocznicy powstania związku publicznego „Bractwo Studenckie im. Lwów”, Złoty Medal „Lider Biznesu Narodowego”, Order „Odznaka Honorowa Ministerstwa A&C”, nagroda Ministerstwa Obrony Narodowej za znaczący wkład osobisty w rozwój Sił Zbrojnych Ukrainy.