Przejdź do treści

Dariusz Olszewski

  Dariusz Olszewski

  Dariusz Olszewski, urodzony w 1967 roku w Otwocku, to postać znana i ceniona w polskim środowisku sportowym. Obecnie pełni funkcję Prezesa Polskiego Związku Rugby, jest także Wiceprezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Wiceprezesem Polskiej Federacji Sport Młodzieżowego. Jego zamiłowanie do sportu zaczęło się w dzieciństwie od gry w tenisa stołowego.

  W 2019 roku Olszewski z powodzeniem zdobył mandat posła IX kadencji, co świadczy o jego zaangażowaniu również w życie publiczne. Jednym z jego głównych celów jest upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży. Dzięki głębokiemu zrozumieniu ich potrzeb, organizuje różnorodne turnieje sportowe, które cieszą się dużą popularnością.

  Jednak to, co wyróżnia Olszewskiego, to jego nieustępliwość w dążeniu do celu. Doskonałym tego przykładem jest Reprezentacja
  Polski w Rugby 7 kobiet. Dzięki jego zaangażowaniu i profesjonalizmowi zespołu, drużyna zaczęła osiągać spektakularne sukcesy na
  międzynarodowej arenie sportowej.

  Jego praca i determinacja czynią go jednym z najważniejszych promotorów sportu w Polsce, a jego wpływ wykracza poza granice kraju.