Przejdź do treści

Europejskie Forum Regionalnego Sportu za 5 tygodni! Organizatorzy odsłaniają kolejne karty.

  Odbywające się 28 września (czwartek) w Arenie Legionowo Europejskie Forum Regionalnego Sportu ma coraz mniej niewiadomych. Na scenie głównej wydarzenia pojawi się cała rzesza przedstawicieli samorządu na poziomie wojewódzkim jak i miejskim, lokalnego biznesu oraz klubów, a także organizacji sportowych. Udział w Forum jest bezpłatny.

  Już za nieco ponad pięć tygodni w Legionowie środowiska zaangażowane w sport będą debatować nad kondycją i perspektywami rozwoju kultury fizycznej w mniejszych miastach, miejscowościach oraz wsiach. Tematyka paneli oraz wykładów została zaplanowana w taki sposób, aby objąć wszelkie możliwe aspekty sportu regionalnego oraz jego związków z lokalnym biznesem, a także samorządem. W debacie pt. „Sport jako motor rozwoju gospodarczego regionu” uczestniczyć będą przedstawiciele urzędów wojewódzkich, którzy podzielą się z uczestnikami swoim doświadczeniem i wiedzą w tym obszarze. Z kolei samorządowcy będą rozmawiać o wyzwaniach i barierach związanych z ich wkładem w rozwój lokalnego sportu. Forum ma wymiar europejski, dlatego nie zabraknie w Legionowie zagranicznych gości. Przedstawiciele ukraińskiego sportu opowiedzą, jak wojna wpłynęła na ich sport oraz w jaki sposób odbudować go po zakończeniu konfliktu zbrojnego z Rosją.

  Forum dostarczy również wielu spostrzeżeń lokalnemu biznesowi. To z myślą o nim odbędzie się debata o sponsoringu jako efektywnym narzędziu promocji swojej marki. Natomiast przedstawicieli lokalnych klubów powinna zainteresować rozmowa na temat budowania społeczności kibicowskiej czy edukacji i rozwijaniu talentów sportowych w regionie. Przewidziane są również dyskusje związane ze sportem niepełnosprawnych, niszowymi dyscyplinami oraz infrastrukturą sportową. Wszystkie debaty prowadzone będą na scenie głównej oraz w sali konferencyjnej.

  Chcemy połączyć trzy światy: biznesu, sportu i samorządu na poziomie lokalnym. Wspólna wymiana opinii powinna pomóc wypracować rozwiązania, które usprawnią oraz ułatwią funkcjonowania organizacji sportowych w mniejszych miejscowościach i wsiach, z korzyścią dla wszystkich stron – przekonuje Przemysław Popek, prezes zarządu Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Sportu, jeden z pomysłodawców i organizatorów wydarzenia.

  Wśród prelegentów znajdą się gwiazdy sportu o zasięgu ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym. Były zawodowy mistrz świata w boksie Krzysztof Głowacki oraz mistrzyni świata i Europy w szermierce Danuta Dmowska wezmą udział w debacie pt. „Z lokalnych stadionów na międzynarodowe areny – droga do wielkiego sportu”. W promocję wydarzenia zaangażowało się wielu lokalnych, uznanych sportowców. W spotach promujących Europejskie Forum Regionalnego Sportu wystąpili miedzy innymi: Dariusz Zjawiński – mistrz Polski z Legią Warszawa, a obecnie piłkarz KS Legionovia Legionowo, Adrian Błocki – mistrz Polski w chodzie, olimpijczyk z Rio de Janeiro czy Filip Fąfara, były zawodnik Górnika Zabrze i Industrii Kielce w piłce ręcznej, jeden z architektów awansu  szczypiornistów KPR Legionowo do ORLEN Superligi.

  Udział w Europejskim Forum Regionalnego Sportu jest bezpłatny. Forum ma charakter hybrydowy, co oznacza, że można uczestniczyć w nim stacjonarnie lub zdalnie (online).